Nieuwe regels voor Inburgering- of Staatsexamen NT2 vanaf 1-1-2015
U kunt op 2 manieren inburgeren:
- Inburgeringsexamen
- Staatsexamen Nederlands als 2e taal (NT2)
Brief DUO over Inburgeringsplicht
Als u moet inburgeren, krijgt u een brief van DUO. In de brief staat op welke datum u inburgeringsplichtig bent geworden. Het is belangrijk of u vóór of na 1 januari 2015 inburgeringsplichtig bent geworden. In de brief staat dat u 3 jaar de tijd krijgt om in te burgeren (de inburgeringstermijn).
Nieuwe regels voor inburgeren met inburgeringsexamen
- Werd u vóór 2015 inburgeringsplichtig? Dan moet u 5 examens doen voor het inburgeringsexamen. U moet voor alle 5 examens slagen.
- Werd u na 1 januari 2015 inburgeringsplichtig, dan moet u voor 6 examens slagen. U doet dan ook het examen Oriëntatie op de Nederlandse Arbeidsmarkt.
Vóór 2015 (zie cursussen) |
Vanaf 2015 (zie cursussen) |
Lezen |
Lezen |
Luisteren |
Luisteren |
Schrijven |
Schrijven |
Spreken |
Spreken |
Kennis Nederlandse Samenleving |
Kennis Nederlandse Maatschappij |
Oriëntatie op de Nederlandse Arbeidsmarkt |
Nieuwe regels voor Inburgeren met Staatsexamen NT2
- Werd u vóór 2015 inburgeringsplichtig? Dan hoeft u alleen het Staatsexamen NT2 te doen. Als u slaagt, krijgt u het NT2-diploma. U bent dan ingeburgerd.
- Werd u na 1 januari 2015 inburgeringsplichtig? Dan doet u naast het Staatsexamen NT2 nog 2 examens. Het examen Kennis Nederlandse Maatschappij en het examen Oriëntatie op de Nederlandse Arbeidsmarkt. Slaagt u voor de 3 examens, dan krijgt u het NT2-diploma en u bent ingeburgerd.
Vóór 2015 (zie cursussen) |
Vanaf 2015 (zie cursussen) |
NT2 |
NT2 |
Kennis Nederlandse Maatschappij |
|
Oriëntatie op de Nederlandse Arbeidsmarkt |